Basınçlı Hava Üfleme Sistemleri

 NEX FLOW 360° DAİRESEL HAVA BIÇAKLARI (Ekstrüzyon uygulamaları için)

Dairesel hava bıçağıNex Flow’un Ring Blade Air Wipe ürünü, parçanın etrafında 360 derecelik eşit bir üfleme sağlayan hafif, kompakt ve kurulumu kolay bir ekipmandır. Enerji tasarrufu için basınçlı hava kullanımını azaltır ve gürültü seviyelerini önemli ölçüde düşürür. Bu sistemler, bir regülatör ile kolayca kontrol edilebilen ve temelde bakım gerektirmeyen ürünlerden oluşur.

Bu üniteler, tel, kablo halatı, pencere profilleri, otomotiv gezisi, ekstrüde boru ve diğer uygulamalar gibi her tür ekstrüzyon için verimli bir üfleme sistemi olarak kullanılır. Nex Flow standart olarak 3/8 ”çaptan 11” çapa kadar ebatlar üretmekte ve gerektiğinde özel ebatlar da üretebilmektedir.

360 Derece Hava Silme Sistemi, çevredeki alandan büyük hacimli havayı küçük alanla birlikte "sürükleyen" "Coanda" etkisini kullanarak 360° açısı boyunca "laminer" bir hava akışı üretir. Basınçlı hava girişinin 30 katına kadar çıkış akışı üreterek çalışır. Üfleme, düzensiz şekilli parçalar için bile nemi ve kiri etkili bir şekilde kesmek için parçanın akış yönüne göre açılıdır. Yapı malzemeleri anodize alüminyum veya 316L paslanmaz çeliktir.
Ürün Broşür

Ring-Blade.png
Kullanım Yerleri;
 

• Yıkama, temizlik veya kaplamadan sonraki kurutmada,
• Tozu ve kirleticileri üfleyerek uzaklaştırmada,
• Soğuk sıcak haddelenmiş şekilli ürünlerde,
• Yüzeyleri eşit şekilde silmek ve süpürmek için,
• Kuru ekstrüde profiller, çubuk ve tıbbi borularda
• Otomotiv kapı contalarından fazla suyu sıyırmak için,
• Fazla kaplamaları, suyu ve yağı gidermek için,
• Kuru tüp, hortum, tel, fiber optik kablolarda,
• Boya tabancası uçlarını temizlemek için
• Kuru serigrafi baskılı veya mürekkep püskürtmeli yüzeyler gibi bir çok farklı yerlerde kullanılmaktadır.

Ürün Videosu için tıklayınız...


NEX FLOW AIR EDGER YASSI JET NOZÜLLER


Air Edger® Yassı Jet Hava Nozulu, hava bıçaklarının yeterli olmayabileceği yerlerde soğutma ve üfleme operasyonlarına yüksek hızda laminar akış, yüksek güç ve yüksek hava basıncı sağlamak için tasarlanmıştır. Hava bıçakları sıvı ve toz üflemesi için idealdir, ancak daha ağır malzemenin taşınması için ekstra “kuvvet” gerektiğinde, bu ürün devreye girebilir. İç haznesi ve dış şekli, normalde gürültü ve basınç düşüşü biçiminde kaybolan basıncı faydalı akış ve kuvvete dönüştürmek için en uygun şekilde tasarlanmıştır. Ürün, güçlü bir üfleme gücünü korurken, hava akışını enerji ve egzoz gürültüsünü azaltacak şekilde etkili bir şekilde “yükseltmek” için “Coanda Etkisini” kullanır.


Diğer yassı jetler veya yassı nozullara karşı test edildiğinde, Air Edger Yassı Jet Nozul hepsinden daha iyi performans sergilemektedir. Hava tüketimi ve gürültü seviyeleri, özel tasarımı ve yapılandırmasıyla en aza indirilirken güçlü bir üfleme gücü sağlar.

Nex Flow Air Edger Yassı Jetlerin her biri düz, paslanmaz çelik ayar sacıyla ayarlanmış çeşitli boyut “aralıkları” ile mevcuttur. Üç farklı ayar sacı boyutu mevcuttur (0,10 mm.), (0,2 mm.) ve (0.51 mm.). Bir, iki veya daha fazla Air Edger Yassı Jet Nozül, daha yüksek güç elde etmek için istif edilebilir. Spesifik uygulamanızda ayar sacıyla ayarlanan aralık enerji kullanımını minimize etmek için gerekli olandan daha büyük olmamalıdır. 
Ürün Broşürü

Şu işlemler için uygundur;
♦ Ürün/parça temizleme
♦ Talaş temizleme
♦ Ürün/parça kurutma
♦ Ürün/parça sökme
♦ Hava desteği
Ürün Videosu için tıklayınız...


NEX FLOW AIR BLADE HAVA BIÇAKLARI

Nex Flow Hava Bıçakları, endüstriyel üfleme ve soğutma uygulamaları için basınçlı hava kullanır. Enerjiyi azaltmak için çok sayıda hava nozülü veya jeti veya delinmiş boruların yerini almak için kullanılırlar. Hava Bıçağının perde benzeri hava akışı kurulama, temizleme ve soğutma için etkili bir yoldur. Hava bıçaklarıyla enerji indirgeme, uygulamaya bağlı olarak %30 ile %90 arasında olabilir ve 10 ile 15 dBA arasında veya daha fazla gürültü indirgemesi sağlayabilir.

Hava bıçakları, bir plenum haznesine sahip bir gövdeden, bir kapaktan ve gövdeye işlenmiş bir boşluktan veya hava bıçağının uzunluğu boyunca eşit bir boşluğu korumak için bir ayar sacından oluşan “doğrusal” hava yükselteçleridir. Amaç, en yüksek kuvvet/hava tüketim oranını üretmektir. Ek olarak, uzunluğu boyunca mümkün olan en düşük giriş basıncında en fazla kuvveti elde edebilmek ve basınçlı hava maliyetini de düşürmektir. 
Nex Flow X-Stream Air Blade Hava Bıçakları, bunu rakip ürünlere göre çok daha iyi bir şekilde yerine getirir. X-Stream Air Blade Hava Bıçakları, Standart Air Blade Hava Bıçaklarının eski tasarımına göre %25 daha verimlidir ve aynı zamanda önemli ölçüde daha düşük bir gürültü seviyesine sahiptir.
Ürün Broşürü
Ürün Videosu için tıklayınız...
DİĞER BASINÇLI HAVAYLA ÇALIŞTIRILAN DİĞER HAVA BIÇAKLARINA GÖRE ÜSTÜNDÜR: 

Nex Flow’un X-Stream Air Blade Hava Bıçaklarındaki benzersiz hazne tasarımı, piyasadaki en etkin kuvvet/hava tüketim oranlarından birini sağlar. En yakın rakibimizle karşılaştırıldığında, X-Stream Air Blade Hava Bıçağı aynı kuvveti sağlarken ve rakip ürünün 5,5 bar hat basıncında sahip olduğu aynı hava tüketimine 4,15 bar hat basıncında sahiptir. 5,5 bar yerine 4,15 barda hava üretmek için %10 daha az enerjiye ihtiyaç duyması Nex Flow’u önemli ölçüde daha verimli kılmaktadır, çünkü aynı işi daha az basınçta gerçekleştirebilirsiniz!  

Basınçlı hava ile çalıştırılan hava bıçaklarıyla ilgili en büyük şikayetlerden biri, boşluğu korumak için plastik ayar sacı kullanmasıdır, çünkü bunlar hızlı bir şekilde yıpranma eğilimindedir. Nex Flow, daha uzun ömür sağlamak için sadece paslanmaz çelik ayar sacı kullanır.

Şu işlemler için uygundur;
♦ Aşırı yağların, sıvıların ve tozun düz ve kavisli yüzeylerden çıkarılması
♦ Yıkama sonrası parça kurutma
♦ Konveyör temizliği
♦ Bileşen veya Parça Soğutma
♦ Hareketli Ağların Kurutulması veya Temizlenmesi
♦ Çevresel Ayırma (hava bariyerleri)
♦ Boya öncesi sistemlerinde üfleme
♦ Dolum uygulamalarında torba açma
♦ Dönüştürme işlemlerinde hurda çıkarma
  

İki tür Nex Flow Hava Bıçak Sistemi mevcuttur.  

* Eloksallı alüminyum Standart Air Blade Hava Bıçağı çoğu uygulama için uygun olurken, 303/304 Paslanmaz Çelik versiyonu yüksek sıcaklıklar ve aşındırıcı ortamlar için uygundur.  

* Eloksallı alüminyum X-Stream Air Blade Hava Bıçağı en popüler versiyondur ve çoğu uygulamada kullanılır.  

Sert Eloksallı Alüminyum versiyonu çok yağlı ortamlardaki uygulamalar için idealdir.  

303/304 Paslanmaz Çelik versiyonu yüksek sıcaklıklar ve aşındırıcı ortamlar için uygundur.

316L Paslanmaz Çelik versiyonu oldukça aşındırıcı ortamların yanı sıra gıda ve ilaç sınıfı ve yüksek sıcaklık uygulamaları için uygundur.


Sessiz X-Stream Air Blade Hava Bıçakları
Standart versiyonlara göre enerji tüketiminde %25 daha verimli ve daha düşük gürültü seviyesine sahip. Basınçlı havadaki enerji %30 ile %90 arasında indirgeme ve 15dbA’ya kadar gürültü azaltma sağlar. Çoğu uygulama için Eloksallı Alüminyum olarak mevcuttur, olası aşınma sorunları ve yağ buharı ortamları ile uğraşırken Sert Eloksallı Alüminyum, yüksek sıcaklık ve aşındırıcı ortamlar için 303/304 paslanmaz çelik ve yüksek sıcaklık, aşındırıcı ortam ve gıda sınıfı/ilaç sınıfı uygulamaları için 316Lversiyonu mevcuttur.

Standart Air Blade Hava Bıçakları
Eloksallı alüminyum gövdesiyle birçok rakip ürüne kıyasla zorlu ortamlarda önemli ölçüde daha uzun ömür için tasarlanmış ve üretilmiştir. Paslanmaz çelik ayar sacı, plastik ayar saclarından daha uzun boşluk bütünlüğünü korur.
 

Esnek montaj seçenekleri mevcuttur ve küçük alanlarda kolayca takılabilir.
Basınçlı havadaki enerjide %90’a kadar varan indirgeme ve 10 dbA’lık gürültü azaltma.
  

Kolayca kontrol edilen ve kullanılır, bakım gerektirmez.

Uygulama Alanları ve Nozül Görselleri